Dyremosevej 21 4450 Jyderup

Ikke til salg
Søger du information til professionel brug?
Denise Siden består udelukkende af offentligt tilgængelig geodata

Kort om boligen

Få en salgsvurdering

Få en gratis og uforpligtende salgsvurdering fra danbolig Holbæk - Henrik Larsen
danbolig Holbæk - Henrik Larsen

danbolig Holbæk - Henrik Larsen

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup
Luftfoto fra 2021
Se flere luftfotos
Ikke til salg

Estimeret salgspris

1.707.121 kr.

Se BoIQ's AI vurdering, samt syv andre vurderinger på adressen.

Sidste salgspris

1.295.000 kr.

Solgt 6. feb. '24

Boligtype

Villa

Værelser

5

Boligareal

145 m²

Grundstørrelse

591 m²

Energimærke

F

Grundskyld

4.031 kr.

Muligheder på adressen

Annonce
Beskrivelse

Villaen på Dyremosevej 21 i Jyderup er opført i 1946 og indeholder 5 værelser, et køkken og et badeværelse fordelt på 145 m².

Ejendommen ligger i Holbæk Kommune og er tilknyttet 2 forskellige skoledistrikter (Område Skovvejen, Holbæk Ungdomscenter). De nærmeste naboer er typisk Veluddannede børnefamilier på vej.

Muligheder på adressen

Annonce

Sundhed

I denne sektion

Radon

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

På baggrund af de nationale radonundersøgelser fra 2001 og 2022, samt lokale geologiske forhold og bygningsdata, vurderes radonrisikoen for villaen på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup til at være høj.

Bemærk, at risikovurderingen bygger på en statistisk model, og den udtrykker derfor sandsynlighed for radon og ikke egentlige målinger fra boligen.

Meget lav
Lav
Middel
Høj
Meget høj
Den nationale radonundersøgelse fra 2022

I den seneste landsdækkende radonundersøgelse – støttet af Realdania og projektet Radonfrit Hjem – blev der i Tornved Kommune registreret 57 boliger, hvor radonkoncentrationen oversteg den af WHO og Sundhedsstyrelsen anbefalede grænseværdi på 100 Bq/m³, ud af i alt 105 undersøgte boliger.

Det betyder, at 54 procent af de undersøgte husstande i kommunen har et radonniveau, der ligger over grænseværdien. Det er en relativt høj andel, og boligejere/boligkøbere af villaen på Dyremosevej 21 bør sørge for at måle den egentlige koncentration af radon.

Den nationale radonundersøgelse fra 2001

Radonundersøgelsen fra 2001 er fortsat det officielle datasæt, som Sundhedsstyrelsen anvender til at vurdere radonrisiko – bl.a. i tilstandsrapporter ved boligkøb. Villaen på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup ligger i den tidligere Tornved kommune (før kommunalreformen i 2007), hvor undersøgelsen omfattede 10 målinger. Den højeste målte radonkoncentration var 340 Bq/m³, og middelkoncentrationen var 82 Bq/m³. Disse resultater placerer den tidligere Tornved i radonklasse 3, som er den næsthøjeste klassificering og indebærer at ca. 3%-10% af husstandene i området skønnes at have et radonniveau på 200 Bq/m³ (den daværende grænseværdi) eller derover.

Geologi

Radonrisikoen følger naturligvis hverken de nye eller de gamle kommunegrænser; den afhænger til gengæld af variationer i den geologiske undergrund. Afhængigt af undergrundens beskaffenhed kan jordluften under en bolig indeholde 50.000 Bq/m³ eller mere.

Under Dyremosevej 21, 4450 Jyderup består underlaget af smeltevandssand og -grus, som frigiver radon og dermed øger risikoen for radon i boligen.

Se Geologi og Geoteknik.

Byggeår

Ejendommen Dyremosevej 21, 4450 Jyderup er opført i 1946 og sandsynligvis ikke radonsikret mod undergrunden (først med bygningsreglementet i 1998 blev der stillet krav om, at nybyggeri skal radonsikres).

Se Boligoplysninger.

Bygningen

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup har en kælder på 88 m2. Kældre er generelt mere udsatte i forhold til radonforurening, men hvis ventileret kan en kælder være en god beskyttelse af resten af bygningen ift. radonindsivning.

Radonsikring af boligen
Annonce

Hvis du vil være sikker på, at radonniveauet i din bolig ligger under Sundhedsstyrelsens grænseværdi på 100 Bq/m³, bør du få foretaget en radonmåling.

I samarbejde med
Radon-Stop

Har du som ejer af Dyremosevej 21, 4450 Jyderup allerede fået fortaget en radonmåling, og ønsker du at opdatere oplysningerne med en rapport? Så send rapporten til os på admin@dingeo.dk

Risiko for asbest, tungmetaller og PCB i indeklimaet

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Asbest PCB Tungmetal
Facade
Fuger
Gulve
Isolering
Maling
Tag

Risikovurderingerne er baseret på BBR data

Sidst opdateret den 8. juli 2026

Asbest

Asbest er en fællesbetegnelse for en gruppe mineraler velegnet til isolering og brandsikring. Fibre fra asbestholdige materialer er særdeles sundhedsskadelige på grund af fibrenes beskedne størrelse, men så længe de asbestholdige byggematerialer ikke afgiver fibre til luften, er asbest i bygningen ikke nødvendigvis farlig.

Villaen på Dyremosevej 21 har risiko for Asbest i følgende byggematerialer (sandsynlighed angivet i efterfølgende parentes): Tagmateriale (100.0%)

Bemærk, at risikovurderingen bygger på en statistisk model, og den udtrykker derfor sandsynlighed for asbest og ikke egentlige målinger fra boligen.

PCB

PCB er en af verdens farligste miljøgifte. Nu om dage er det totalt forbudt at producere, importere og anvende byggematerialer, der indholder PCB. Forbuddet mod PCB har desværre ikke altid været gældende.

Villaen på Dyremosevej 21 har risiko for PCB i følgende byggematerialer (sandsynlighed angivet i efterfølgende parentes): Maling (76.1%), Isolering (72.1%), Gulve (66.6%), Fuge (63.8%), Tagmateriale (53.8%), Facade (51.9%).

Bemærk, at risikovurderingen bygger på en statistisk model, og den udtrykker derfor sandsynlighed for PCB og ikke egentlige målinger fra boligen.

Tungmetaller

Tungmetaller har været anvendt i byggeriet i århundreder som kemisk tilsætning i bl.a. maling, grunder samt i metallisk form. Tungmetalholdige byggematerialer medfører ikke nødvendigvis indeklimaforurening, så længe stofferne er fast bundet, fx i blyskørter eller i malingsoverflader

Villaen på Dyremosevej 21 har risiko for tungmetaller i følgende byggematerialer (sandsynlighed angivet i efterfølgende parentes): Maling (79.5%), Gulve (54.2%).

Bemærk, at risikovurderingen bygger på en statistisk model, og den udtrykker derfor sandsynlighed for tungmetaller og ikke egentlige målinger fra boligen.

Få et gratis hustjek
Annonce

Få overblik over skader, slitage og løsningsforslag på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup i en detaljeret Hustjek-rapport inkl. tilbud på dagen med prisgaranti. Undgå dyre reparationer ved at forebygge og stoppe skader på dit hus. Du får gennemgået: Tag, Tagrender, Træværk, Vinduer & døre, Loftisolering, Hulmurisolering, Rådgivning om solceller.

I samarbejde med

Har du som ejer af Dyremosevej 21, 4450 Jyderup fået foretaget målinger af asbest, PCB og/eller tungmetaller, og ønsker du at opdatere oplysningerne med en rapport? Så send rapporten til os på admin@dingeo.dk

Sådan læser du resultatet

Grøn prik

Lille risiko

Rød prik

Stor risiko

Prikkens størrelse viser, hvor sikker modellen er i sin vurdering.

Jordforurening

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Ingen registreret jordforurening på grunden

Der er ikke registreret jordforurening på ejendommen Dyremosevej 21, 4450 Jyderup.

Olietank på grunden

Ifølge BBR er der en olietank på villaens grund. Olietanken er etableret i 2008 og den er stadig i drift. Der er tale om Indendørs olietank på 1200 liter; Designet til Mineralske olieprodukter (Olietankbekendtgørelsens §5, nr. 13).

Se adressens BBR data

Jordforureninger i nærområdet

Selvom der ikke er registreret jordforurening på villaens grund, så er det stadig værd at bide mærke i, at der indenfor en radius på ca. 500 meter fra adressen er 13 jordforureninger. Det er et højt antal.

Blandt det totale antal jordforureninger er fem egentlige jordforureninger (type V2), mens otte er mulige forureninger der ikke endnu er undersøgt (type V1).

Jordforurening i området

Kortet ovenfor viser jordforurening i området omkring matriklen 24bx-Stokkebjerg By, Hjembæk, der hører til Dyremosevej 21, 4450 Jyderup (matriklen er markeret med grøn). De røde områder er egentlige jordforureninger (V2) og blå områder er mulige forureninger, der ikke endnu er undersøgt (V1).

Jordforureninger (V2) tæt på Dyremosevej 21

Lokalitet Afstand (meter) NuanceringStofferMere info
Rejseladen m.v.
lok. nr. 341-00131
274
Olie-benzin
DSB Jyderup Brændstofdepot
lok. nr. 341-00122
294
Tjære, Olie, Benzin, BTEX (sum) m.fl.
Møntvask & Rens
lok. nr. 341-00134
338
F0
Tetrachlorethylen, Chlorerede aromater, Trichlorethylen
Texaco Service
lok. nr. 341-00160
430
Dieselolie, Olieprodukter
Jørgen Christiansen
lok. nr. 341-00152
498
PAH (sum af 9 PAH), Tungmetaller, Olieprodukter

Tabellen viser de fem kortlagte jordforureninger (af typen V2), der ligger indenfor en ca. 500 meter radius af Dyremosevej 21, 4450 Jyderup.
Afstand angiver afstanden i meter fra Dyremosevej 21 til den pågældende jordforurening.
Nuancering angiver forureningskategori. F0 er den mindst alvorlige kategori, der angiver, at forureningen ikke umiddelbart udgør en sundhedsrisiko ift. brug af hus og have. Forureningskategori F1 betyder, at der er en forurening, der antageligvis ligger et stykke nede i jorden. Hvis du følger simple råd, så kan du uden sundhedsmæssig betydning bruge hus og have. Forureningskategori F2 er den højeste kategori. Det kan være en kraftig forurening, der kan have betydning for brugen af hus og have og desuden påvirke boligens indeklima. angiver at jordforureningen ikke endnu er kategoriseret.
Stoffer angiver hvilke helbredsskadelige stoffer, der er knyttet til den pågældende jordforurening.
Mere info indeholder links hvor du kan finde mere information om den pågældende jordforurening.

Mulige jordforureninger (V1) tæt på Dyremosevej 21

Lokalitet Afstand (meter) Mere info
Skarridsøgade 4, 4450 Jyderup
lok. nr. 316-20836
198
Skarridsøgade 4, 4450 Jyderup
lok. nr. 316-20836
198
Rejseladen m.v.
lok. nr. 341-00131
261
Tornved Rådhus
lok. nr. 341-00124
263
Sølystvej 5B, 4450 Jyderup
lok. nr. 316-00014
332
Drivsåtvej 5, 4450 Jyderup
lok. nr. 341-00174
377
Sølystvej 2, 4450 Jyderup
lok. nr. 341-00166
420
Texaco Service
lok. nr. 341-00160
440

Tabellen viser de otte mulige jordforureninger (af typen V1), der ligger indenfor en ca. 500 meter radius af Dyremosevej 21, 4450 Jyderup.
Afstand angiver afstanden i meter fra Dyremosevej 21 til den pågældende jordforurening.
Mere info indeholder links hvor du kan finde mere information om den pågældende jordforurening.

Luftforurening

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Udendørs luftkvalitet på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup er gennemgående god.

NO2

Luftkoncentrationen af kvælstofdioxid (NO2) er 10,0 µg/m3, hvilket er relativt lavt ift EU's grænseværdi på 40 µg/m3. NO2 dannes i forbrændingsprocesser i biler, lastbiler, kraftværker, o.s.v. og høje koncentrationer af NO2 indikerer derfor dårlig luftkvalitet.

PM2.5

Luftkoncentrationen af PM2.5 partikler er 9,8 µg/m3, hvilket er under WHO's grænseværdi på 10 µg/m3. Hovedparten af de fine PM2.5 partikler er dannet udenfor Danmark og transporteret hertil med vinden. Hele Sjælland, Fyn og Sønderjylland har værdier over WHO's grænseværdi.

PM10

Luftkoncentrationen af PM10 partikler er 15,7 µg/m3, hvilket er under EU's og WHO's grænseværdi på henholdsvis 40 og 20 µg/m3. PM10 partikler er oftere fra lokalområdet og koncentrationerne har større geografisk variation end PM2.5.

Black carbon

Luftkoncentrationen af Black carbon (eller sod) partikler er 0,3 µg/m3. Det er en relativ lav koncentration. Black carbon er ultrafine sod-partikler fra forbrændingskilder (f.eks. vejtrafik, brændeovne, kraftværker). Forhøjede koncentrationer forekommer i og omkring de større byer.

Partikelantal

Der er estimeret 6.300 partikler per cm3 luft. Det er en relativ lav koncentration. Partikelantal er tilnærmelsesvis det samme som ultrafine partikler.

Brændeovne og pejse

Der er en lav koncentration af brændeovne og pejse i Holbæk med i gennemsnit 18,3 enheder per km²

Bemærk: De modellerede luftkvalitetsdata er beregnede årsmiddelkoncentrationer i 2 meters højde for året 2019. De modellerede data har udelukkende vejledende karakter og repræsenterer ikke egentlige målinger. Læs mere her

Trafikstøj

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Der er trafikstøj på adressen Dyremosevej 21, 4450 Jyderup. Støjen er vurderet at være 55-60 dB. Det er et støjniveau, der svarer til støjen fra en befærdet vej.

Støjmålinger (dB)

55-60
60-65
65-70
70-75
> 75

Kortet viser trafikstøj i området omkring Dyremosevej 21, 4450 Jyderup.

Støjdata stammer fra Miljøstyrelsens kortlægning af støjbelastede boliger i 2022 og er vejledende. Data er indsamlet og behandlet af kommunerne i hovedstadsområdet, Odense, Aalborg og Aarhus kommune samt Vejdirektoratet og Banedanmark. Der er primært indsamlet data for veje og jernbaner. Støjbelastningen er beregnet som et gennemsnit af den samlede mængde støj, der er indsamlet i løbet af et døgn på baggrund af trafiktællinger og vejrforhold.

Nedenstående tabel viser trafikstøj i 1.5 meters højde på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup om dagen.

Støjtype
Lydstyrke
Større veje
55-60 dB
Veje i by
Ingen registreret støj*
Større jernbaner
Ingen registreret støj*
Jernbaner i by
Ingen registreret støj*
Større lufthavn
Ingen registreret støj*

(*) "ingen registreret støj" kan skyldes manglende målinger.

Den samlede støjkortlægning vises på Miljøstyrelsens Støj-Danmarkskort og inkluderer også estimater for støj i 4 meters højde og om natten.

Hårdhed af drikkevand

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Ifølge GEUS' kortlægning af de almene vandværkers forsyningsområder modtager villaen på Dyremosevej 21 drikkevand fra Jyderup Stations Vandværk a.m.b.a. Hårdheden var 20.00 dH ved måling i 2023. Det betyder at drikkevandet på adressen er hårdt.

Blødt ≤ 4 dH
Middelblødt 4-8 dH
Middelhårdt 8-12 dH
Halvhårdt 12-18 dH
Hårdt 20.00 dH
Hårdt 24-30 dH
Meget hårdt > 30 dH

Drikkevandmålinger (dH)

≤ 4
4-8
8-12
12-18
18-24
24-30
> 30

Du kan finde flere drikkevandsdata på GEUS' oversigt for Jyderup Stations Vandværk a.m.b.a

Annonce

I denne sektion

Skybrud

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Der er lav risiko for oversvømmelse ved kraftig regn og/eller regulære skybrud på adressen Dyremosevej 21, 4450 Jyderup.

Ejendommen ligger ikke i en lavning og overfladevand har mulighed for at sive ned i jorden da befæstelsesgraden er lav og den hydrauliske ledningsevne er nogenlunde god.

Lavninger

Dyremosevej 21 ligger ikke i en lavning og som udgangspunkt er risikoen for at regnvand samler sig på adressen under skybrud derfor lav.

Afløbsløse lavninger

Kortet nedenfor viser afløbsløse lavninger i landskabet. Nedløbsriste der kan lede overfladevandet i kloak er vist med sorte firkanter.

Risiko for oversvømmelse ved ekstrem regn afhænger i høj grad af terrænet. Kortet ovenfor viser lavninger (markeret med blå) omkring Dyremosevej 21. De blå områder viser den potentielle maksimale udbredelse af skybrudsrelateret oversvømmelse hvis alle lavninger bliver helt fyldt med vand.

Høj befæstelsesgrad

Den gennemsnitlige befæstelsesgrad i området omkring Dyremosevej 21 er 20 procent. Det betyder, at kun ca. 20 procent af overfladen er bebygget eller belagt med asfalt, fliser, brosten mv., der hindrer regn- og overfladevand at sive ned i jorden. Vi har ikke geodata om aflastningsmuligheder, såsom faskiner, der tillader regnvandet bedre mulighed for nedsivning.

Hydraulisk ledningsevne

I perioder med kraftig nedbør vil det øverste jordlag have en middellav hydraulisk ledningsevne på 250 - 275 mm/dag i området omkring Dyremosevej 21. Selv i ubebyggede områder vil regnvand derfor blive på overfladen og kun relativt langsomt trænge ned i jorden.

Grundvand

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Dyremosevej 21 ligger i et område hvor grundvand ikke ser ud til at udgøre en risiko ifm oversvømmelse.

Historiske grundvandsdybder 1991-2020

Den modellerede gennemsnitlige grundvandsdybde er 2,3 meter på adressen. Dybden er baseret på data fra hele perioden 1991-2020 i vinterhalvåret. Medtages usikkerhed/datavariation ligger den gennemsnitlige grundvandsdybde i intervallet 1,3 - 4,8 meter. Det ret store usikkerhedsinterval afspejler bl.a.

  1. Usikkerhed på den nummeriske model
  2. Naturlige nedbørsvariationer
  3. Usikkerhed på de målte grundvandssdybder i de geologisk boringer.


Baseret på de historiske observationer og den nummeriske grundvandsmodel er der ikke tegn på at Dyremosevej 21 har problemer med højtliggende grundvand, for nuværende.

Historiske grundvandsdybder (1991-2020)

Kortet viser den modellerede dybde til grundvandet omkring Dyremosevej 21. Kortudsnittet måler 1.600 x 800 meter, og adressen er markeret med markør. Dybderne er baseret på historiske (1991-2020) målinger i vinterhalvåret. Modelberegningerne er nedskaleret fra 100 m grid til 10 m grid med brug af maskinlæring. Områder med højt grundvand er markeret med blå farver, mens gule og orange farver svarer til et dybere grundvandsspejl.

I geologisektionen længere nede på siden får du mere detaljeret information om de geologiske boringer tæt på adressen, hvorfra grundvandsdata stammer.

Fremtidige grundvandsstigninger i perioden 2041-2070

Der sker sandsynligvis ikke store ændringer i grundvandsdybden på adressen over de næste 40-50 år. I følge en modelberegning med et højt CO₂-niveau, så vil den forventede ændring i middeldybden til terrænnært grundvand være ubetydelig (3,2 centimeter) i perioden 2041-2070.

Perioden 2071-2100

Der sker sandsynligvis heller ikke store ændringer i grundvandsdybden på adressen når vi kigger længere ud i fremtiden. I følge en modelberegning (igen med et højt fremtidigt atmosfærisk CO₂-niveau), så vil den forventede ændring i middeldybden til terrænnært grundvand være ubetydelig (4,3 centimeter) i perioden 2071-2100.

Vandløbsoversvømmelse

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup er ikke i umiddelbar risiko for oversvømmelse i forbindelse med forhøjet vandstand i nærmeste vandløb.

Vandløbsstigning

Kortet nedenfor viser områder der vil blive oversvømmet ved 1 meter vandstandsstigning i nærmeste vandløb.

Vandløbsstigning (100 cm)

Kortet ovenfor viser hvilke områder, der kan blive berørt i tilfælde af en vandstand på 100 cm over det normale niveau i nærmeste vandløb. Push-pin markøren angiver adressen Dyremosevej 21. Data er stillet til rådighed af Klimatilpasning.dk.

Havvand

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Dyremosevej 21 ligger i en højde på 30.3 meter over havets overflade.

Havvand på land

På grund af den høje placering er adressen ikke i risiko for oversvømmelse ved stormflod. Kortet nedenfor viser et ekstremt havniveau på 7 meter over normalen.

Havvandskort

Kortet viser hvilke områder, der kan blive berørt i tilfælde af en vandstand på 600 cm over det nuværende gennemsnitlige havniveau. Push-pin markøren angiver adressen Dyremosevej 21. Med det interaktive stormflodskort kan du vurdere andre områder og vandstandsstigninger.

Oversvømmelsesdirektivet - Risikoområder

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Plantrin 1

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup befinder sig ikke i et område, der er udpeget som højrisiko for havvands- eller vandløbsoversvømmelse under plantrin 1.

Plantrin 2

Adressen er heller ikke udpeget som højrisiko under plantrin 2.

Annonce

Boligfakta

I denne sektion

BBR oplysninger

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Villaen på Dyremosevej 21 i Jyderup er opført i 1946 og indeholder 5 værelser, et køkken og et badeværelse fordelt på 145 m². Disse og mange andre ejendomsoplysninger er samlet i Bygnings- og Boligregistret (BBR). På DinGeo bruger vi BBR bredt og i kombination med andre geodata, f.eks. når vi vurderer risiko for oversvømmelse, radonforurening osv., samt ved computerberegnede ejendomsvurderinger. Vi har samlet nogle af de vigtigste BBR data nedenfor.

Generelle BBR informationer
Anvendelse
Fritliggende enfamiliehus
Boligtype
Egentlig beboelseslejlighed
Opførselsår
1946
Ombygningsår
1981
Fredning
-
Ejerforhold
Privatpersoner eller interessentskab
Køkkenforhold
Eget køkken med afløb
Antal etager
1
Antal toiletter
1
Antal badeværelser
1
Antal værelser
5
BBR materialer og installationer
Ydervægsmateriale
Mursten
Tagmateriale
Fibercement herunder asbest
Varmeinstallation
Centralvarme med én fyringsenhed
Opvarmningsmiddel
Flydende brændsel
Supplerende varme
-
Vandforsyning
Privat vandforsyningsanlæg
Afløbsforhold
Afløb til offentligt kloaksystem
BBR arealer (Bygning nr. 1) (Der er registreret to andre bygninger på adressen)
Bygning, Samlet areal
88 m²
Boligstørrelse
145 m²
Kælder
88 m²
Vægtet Areal
180 m²
Andre udvalgte BBR data BBR databasen indeholder desuden følgende informationer om ejendommen.

Mere end én bygning

Bygning
Type og opførselsår
Areal
Nr. 2
Udhus opført i 1980
Nr. 3
Udhus opført i 1985
Få et gratis hustjek
Annonce

Få overblik over skader, slitage og løsningsforslag på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup i en detaljeret Hustjek-rapport inkl. tilbud på dagen med prisgaranti. Undgå dyre reparationer ved at forebygge og stoppe skader på dit hus. Du får gennemgået: Tag, Tagrender, Træværk, Vinduer & døre, Loftisolering, Hulmurisolering, Rådgivning om solceller.

I samarbejde med

BBR-oplysningerne er sidst opdateret den 8. juli 2026.

Du kan rette BBR-oplysningerne online, hvis du ejer ejendommen (kræver MitID): Ret BBR-oplysninger

Energimærke

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Det nuværende energimærke

A 2020
A 2015
A 2010
B
C
D
E
F
G

Muligt energimærke med rentable forbedringer: A2010

Ifølge BBR er bygningen opført i 1946 og med den foreløbig seneste større ombygning i 1981. Selvom et F-energimærke hører til i den absolut laveste ende, så er det ikke ualmindeligt for bygning opført i 1946. Bygninger fra 1931-1950 har typisk energimærke D, E, F eller G; Se figur nedenfor.

Energimærket er gyldigt fra 28. august 2023 til 28. august 2033.

Energihuset
Annonce
Energihuset

Tilstandsrapport, energimærke og elinstallationsrapport - fra 8.848 kr.

Læs mere her
Typiske energimærker opdelt efter byggeperioder
2009-Nu
1999-2008
1979-1998
1973-1978
1961-1972
1951-1960
1931-1950
F
Før 1930
A 2020
B
C
D
E
F
G

Prikkerne og linjen angiver det typiske energimærkeinterval for byggeperioden. Den farvede ikon markerer boligens nuværende energimærke.

Energiforbedringer

Nye bygninger skal i dag som minimum leve op til energikravene for A2015, så et energimærke F efterlader plads til forbedring. Med hele ti forslag til energiforbedringer er der faktisk gode muligheder for at forbedre bygningens energieffektivitet. Energiforbedringerne fokuserer på kælder, loft til kip, solceller, varmepumpe, vinduer, yderdøre og ydervægge.

Rentable forbedringsforslag
F
A 2010

Forslag Årlig besparelse Investering
Varmepumpe: Konvertering til varmepumpe

Der udføres nyt to-strengs anlæg med varmefordeling fra varmepumpe via radiatorer i opvarmede rum. Der foreslås installation af ny varmtvandsbeholder. Det varme brugsvand produceres i en ny, præisoleret varmtvandsbeholder. Beholderen er en "solo stand alone" og anvendes sammen med Bosch varmepumper Der foreslås installation af ny luft/vand varmepumpe. Anlægget består af en inde- og udedel, som veksler energi i luften om til varme, der via indedelen leverer varme til både rumopvarmning og varmt brugsvand. Selve indedelen kan placeres i fyrrum. Det anbefales altid at få udført en konkret beregning ud fra en leverandørs- eller producents specifikke beregningsdata, inden arbejdet igangsættes. Ligeledes er det altid en god ide at indhente et samlet tilbud fra en leverandør/montør. Begge dele vil ofte kunne medvirke til en endnu bedre rentabilitet. I forbindelse med etablering af nyt varmepumpeanlæg, indregnes der en ny ladekredspumpe Fjernelse af eksisterende kældergulv og udgravning til underkant af ny isolering, der afrettes i tyndt sandlag. Der isoleres med 200 mm trædefast mineraluld eller polystyrenplader, og afsluttes med 10 cm beton og slidlagsgulve. Overside af slidlag afpasses ny gulvbelægning. Eksisterende installationer efterisoleres og fastholdes for senere indstøbning. Hvis der er samlinger på rør må disse ikke indstøbes. Alternativt udføres nye installationer. Nye installationer er ikke indregnet i investeringen. Der foreslås installation af ny varmepumpe. I den forbindelse fjernes den eksisterende varmeinstallation. Der foreslåes montage af ny varmefordelingspumpe. Det vurderes at den eksisterende pumpe kan udskiftes til en mere effektiv fordelingspumpe.

33.000 kr
382.400 kr
Kælder: Udvendig efterisolering af kælderydervægge over jord og mod jord

Udvendig efterisolering med 200 mm isoleringsplader på kælderydervægge. Der skal anvendes et godkendt efterisoleringsprodukt til kælderydervægge. Arbejdet bør udføres i sammenhæng med isolering af samtlige kælderydervægsarealer, placeret både under og over terræn. De samlede isoleringsarbejder skal derfor udføres til så stor dybde som muligt, dog ikke dybere end kældervægsfundamentet. Normalt mindst svarende til samme niveau som underside af indvendigt kældergulv for at bryde kuldebroen. Efter opsætning af den udvendige isolering, udføres der en regntæt inddækning øverst på efterisoleringen. Den skal udformes, så vand der løber ned ad facaden, bliver bortledt fra væggene effektivt. Hvis der ikke forefindes et omfangsdræn, bør dette etableres i forbindelse med efterisoleringsarbejdet.

17.000 kr
331.400 kr
Solceller: Montage af nye solceller

Montering af solceller på tagflade mod syd. Det anbefales at der monteres solceller af typen Monokrystallinske silicium med et areal på ca. 22,5 m². For at opnå optimal virkningsgrad kan det være nødvendigt at beskære eventuelle trækroner, så der ikke opstår skyggevirkning på solcellerne. Det bør undersøges om den eksisterende tagkonstruktion er egnet til den ekstra vægt fra solcellerne. En eventuel udgift til dette er ikke medtaget i forslagets økonomi.

4.000 kr
67.500 kr
Loft til kip: Efterisolering af loft mod skunkrum
800 kr
13.800 kr
Urentable forbedringsforslag
F
A 2010

Forslag Årlig besparelse Investering
Vinduer: Udskiftning af eksisterende vinduer
2.400 kr
82.900 kr
Yderdøre: Udskiftning af eksisterende skydedørsparti
2.000 kr
88.400 kr
Ydervægge: Udvendig efterisolering af hovedhuset
1.700 kr
109.200 kr
Ydervægge: Udvendig efterisolering af tilbygning
1.400 kr
84.300 kr
Yderdøre: Udskiftning af eksisterende yderdør
800 kr
30.800 kr
Loft til kip: Efterisolering af hanebåndsloft
400 kr
12.600 kr

Øvrige forslag er ikke markeret som rentable, men bør overvejes i forbindelse med renovering eller vedligeholdelse.

Grønne investeringer i villaen på Dyremosevej

De ti forbedringsforslag listet i oversigten repræsenterer grønne investeringer, der reducerer energiforbruget, hjælper miljøet, mindsker CO₂-udledningen, og giver årlige besparelser på boligopvarmning.

  1. 1

    CO₂-udledning

    Energiforbedringer kan reducere bygningens CO₂-udledning med 95 procent. Med sit nuværende energimærke udledes 13,82 ton CO₂ årligt. De foreslåede energiforbedringer kan hjælpe med at reducere denne udledning. Hvis alle ti energiforbedringer implementeres, kan udledningen reduceres med 13,07 ton.

    Læs mere om CO₂-reduktion
  2. 2

    Indeklima

    Energiforbedringer har oftest den positive bivirkning, at du får en sundere bolig med et bedre indeklima. F.eks. er varmepumpe-forslaget Konvertering til varmepumpe, en god mulighed for et bedre ventileret og mindre fugtigt hjem samtidig med, at der spares økonomisk og klimamæssigt.

    Læs mere om indeklima
  3. 3

    Varmeregning

    Med de rentable energiforbedringer kan der årligt spares 54.800 kr. på varmeregningen. Hvis alle 10 energiforbedringer implementeres kan der spares hele 63.500 kr.

  4. 4

    Værdiforøgelse

    Energiforbedringer er ensbetydende med værdiforøgelse. En analyse viste, at for hvert trin en gennemsnitsbolig på 100 kvm rykker op ad energimærkeskalaen (A-G), stiger ejendomsprisen 40.000–50.000 kr.

    Læs mere om udregningerne
  5. 5

    Offentlige tilskud

    Sparenergi.dk har samlet information om muligheder for offentlige tilskud til energirenovering af Dyremosevej 21.

    Muligheder for offentlige tilskud
  6. 6

    Lånemuligheder

    Hvis du skal låne penge til energirenoveringer, så er pengeinstitutter stort set altid positivt indstillede fordi det simpelthen er gode investeringer, der giver vedvarende besparelser på varmeregningen. Dyremosevej 21 er endda i den specielle situation at fire renoveringer er markerede som rentable.

  7. 7

    Teknologisk fremskridt

    Den foreslåede investering i solceller har i energirapporten en anslået pris på 67.500 kr. Prisen på solceller falder løbende samtidig med at deres effektivitet stiger. Det betyder samlet set at prisen på solcelleenergi i dag er nede på ca. en tredjedel af hvad den kostede for 10 år siden.

Boliginvestering, der (1) med offentlige tilskud giver (2) et bedre indeklima, (3) højere boligværdi, (4) økonomiske besparelser på varmeregningen og (5) en klimamæssig gevinst er i vores optik win-win-win-win-win.

Få et gratis hustjek
Annonce

Få overblik over skader, slitage og løsningsforslag på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup i en detaljeret Hustjek-rapport inkl. tilbud på dagen med prisgaranti. Undgå dyre reparationer ved at forebygge og stoppe skader på dit hus. Du får gennemgået: Tag, Tagrender, Træværk, Vinduer & døre, Loftisolering, Hulmurisolering, Rådgivning om solceller.

I samarbejde med

Energimærkedata stammer fra den elektroniske energimærkerapport. Sidst opdateret den 8. juli 2026.

Download energimærkerapport

Boligopvarmning

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Den primære opvarmningskilde på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup er centralvarme med en fyringsenhed, dvs. Fast brændsel og olie eller gas. Der er ikke registreret supplerende varmeinstallationer.

Varmeforbrug iflg. energimærkerapport

Villaen på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup er med det nuværende energimærke F relativ dyr at opvarme ( se energimærkedata ).

Baseret på opvarmningsareal (180 m²), energimærke ( F), opvarmningskilde (Flydende brændsel) og et gennemsnitlig energiforbrug er der i energimærkerapporten beregnet et årligt energiforbrug på 52 MWh/år svarende til en varmeudgift på 50.500 kr/år.

Beregnet årlig varmeomkostning

50.500 kr./år

Note: Der er tale om et estimat. Den faktiske varmeregning afhænger af beboernes energivaner. Estimatet stammer fra 2023 og tager ikke højde for eventuelle ændrede energipriser siden da.

Fjernvarme

Der er desværre ikke endnu mulighed for fjernvarme på Dyremosevej 21. Den nærmeste fjernvarmeforsyning er Dansk Gasdistribution A/S – Se forsyningsområde og anden information om Dansk Gasdistribution A/S her » .

Eventuelle udvidelsesplaner for Dansk Gasdistribution A/S, der kan give fjernvarme til villaen på Dyremosevej 21 kan muligvis findes ved at kigge nærmere på:

Bevaringsværdi

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Holbæk Kommune har ikke fredet villaen på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup eller tildelt den bevaringsværdi.

Manglende bevaringsværdi indikerer naturligvis ikke noget om husets brugsværdi. Den manglende bevaringsværdi kan skyldes at kommunen kun i mindre omfang har registreret bygningers bevaringsværdi.

Bevaringsværdi af Dyremosevej 21

9
8
7
6
5
4
3
2
1
Lav Høj
Lokalplaner og kulturarv

Bevaringsoplysningerne stammer fra Frednings- og Bevaringsregistret (FBB), som er en database over bygningers bevaringsværdi i Danmark. Søg på kulturarv.dk

Internet og Mobildækning

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Der er gode bredbåndsmuligheder på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup, inklusiv fibernet.

5G-internet

Der er mulighed for at få 5G internet på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup. 5G internet er uafhængig af lokale udbydere. 5G internet er trådløst, fordi det transmitteres over luften, så du behøver kun en router og et SIM-kort for at oprette forbindelse til en fast base. Opsætningen er nem og kræver ikke en professionel eller haveboremaskine. Du kan installere 5G internet på 5-10 minutter uden hjælp fra eksperter.

Se om du kan få 5G internet på din adresse med 3 Internet
Fibernet

Der er mulighed for Fibernet på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup via 9 udbydere : Ewii Bredbånd, Fastspeed, Hiper, Norlys, Telenor, Telenor , Waoo, YouSee, Yousee. Ifølge Energistyrelsens nationale kortlægning er højest mulige download/upload hastigheder 1000/1000.

Fibernettets største fordel er den høje kapacitet, der udover de meget høje hastigheder også betyder et stabilt internet.

Bredbånd via Kabel-TV (COAX)

Der er ikke registreret mulighed for bredbånd via Kabel-TV (COAX) på Dyremosevej 21. COAX-bredbånd leveres via det samme koaxialkabel som kabel-TV og kan give høje hastigheder. Det er dog ikke tilgængeligt i alle områder.

Kobbernet (xDSL)

Der er ikke registreret mulighed for kobberbredbånd (xDSL) på Dyremosevej 21. xDSL-bredbånd benytter det eksisterende telefonnetværk og er den mest udbredte bredbåndstype i Danmark, selvom det tilbyder lavere hastigheder end fiber og COAX.

Mobildækning

Der er høje vejledende 4G downloadhastigheder 1000 på Dyremosevej 21. Mobilnetværket TDC har den bedste dækning på adressen.

TDC
1000
3
1000
Telia-Telenor
200

Bredbåndsdata stammer fra tjekditnet.dk, som er en offentlig tjeneste finansieret af Energistyrelsen. Du kan se adressens bredbåndsdækning direkte der.

Dokumenter

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Dokumenter vedrørende Dyremosevej 21. De forskellige attester, servitutter, rapporter og byggesager er centrale hvis du ønsker indsigt i villaens fortid, nutid og fremtid.

Byggesager

Vi har desværre ikke byggesagsdokumenter på villaen.

Servitutter 2

Der er 2 tinglyste servitutter knyttet til villaen. Ældste servitut stammer fra 1924, seneste fra 1944.

Officielle attester

Download energimærkerapport, tingbogsattest, jordforureningsattest og BBR meddelelse direkte fra de offentlige myndigheder.

Planer for området

Vi har ikke fundet planer for villaen på Dyremosevej 21.

Miljøvurderingsrapporter

Vi har ikke fundet miljøvurderingsrapporter for villaen på Dyremosevej 21.

Se flere rapporter for villaen på boligejer.dk eller download BBR meddelelse (PDF) . Note: Nogle rapporter kræver MitID login.

Annonce

Grunden

I denne sektion

Solens Bane

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

En dejlig have er et vigtigt argument for mange boligkøbere. Men hvad med Solen?

Ligger haven nord for huset kan det være problematisk. Er haven østvendt vil der kun være sol om morgenen. Syd -og vestvendte haver er derfor et klart plus i Danmark. For mange boligkøbere er eftermiddags- og aftensol helt afgørende, og ejendommens orientering ift. Solen er derfor en faktor, der afspejler sig i prisen.

Lejlighedskøbere bør også nøje overveje Solen. Lejligheder og eventuel altan, der vender mod nord får begrænset lysindfald.

Med kortet kan du se hvor der er sol og skygge på alle tidspunkter og alle datoer på Dyremosevej 21. Du kan desuden flytte sol/skygge markøren og undersøge sol/skygge ift. træer og andre bygninger.

Solens bane

Geologi

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Jordarten under Dyremosevej 21, 4450 Jyderup er Smeltevandssand og -grus.

Smeltevandssand og -grus aflejredes under en af de Pleistocæne istider af smeltevandsfloder fra isen.

Det består af dårligt sorteret, lagdelt og krydslejret sand og grus og er generelt en god, gennemtrængelig jordart for bygninger.

Smeltevandssand og -grus har gode nedsivningsegenskaber og risikoen for oversvømmelse ved skybrud er dermed lille.

Smeltevandssand og smeltevandsgrus indeholder i nogle tilfælde små koncentrationer af uran og thorium, som frigiver radon under henfald. Smeltevandssand og smeltevandsgrus under boligen kan øge risikoen for radon i indeluften.

Smeltevandssand aflejret under istid

Smeltevandssand aflejret under istid

Foto: H.J. Granat

Geologiske boringer i nærheden af Dyremosevej 21

Den nærmeste overfladenære boring ligger 289 meter væk. Boringens lokalitet er navngivet Jenny Mariehjemmet, Skarritsøgade 37, Jyderup. Boringen blev afsluttet 10. marts 1995. Du kan finde mere information i borerapporten 204. 441

Tabellen nedenfor lister de 10 nærmeste boringer sorteret efter afstand fra Dyremosevej 21.

Afstand, m Formål Dybde, m Borerapport
289
3
338
Forureningsbor.
5
359
Forureningsbor.
5
360
Forureningsbor.
10
367
Forureningsbor.
12
374
Forureningsbor.
14
389
Forureningsbor.
411
Forureningsbor.
414
Forureningsbor.
417
Forureningsbor.

Luftfoto

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Seneste luftfoto

Seneste luftfoto af Dyremosevej 21, 4450 Jyderup. Matriklen er markeret med den grønne polygon.

Annonce

Økonomi

I denne sektion

Ejendomsvurdering

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Hæftelser

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Ejendommen Dyremosevej 21, 4450 Jyderup har 2 hæftelser, der samlet beløber sig til 1.843.000 kr.

Realkreditpantebrev

Et realkreditpantebrev tinglyses når der optages et realkreditlån. Det er et gældsbrev, hvor køber erkender at skylde det tinglyste beløb til realkreditinstituttet.

Dato
13. Jan, 2025
Prioritet
3
Type
realkreditpantebrev
Hovedstol
1.568.000 kr.
Rentesats
3.5 %
Rentetype
fast
Kreditorer
TOTALKREDIT A/S
Note
Den tinglyste rente er fornuftig.

Ejerpantebrev

Et ejerpantebrev er et pantebrev, hvor ejendommens ejer både står som debitor og kreditor. Ejerpantebreve anvendes typisk som sikkerhed for lån i banken.

Dato
09. Feb, 2024
Prioritet
4
Type
ejerpantebrev
Hovedstol
275.000 kr.
Rentesats
ikke opgivet
Rentetype
variabel
Kreditorer
Skjult
Adressens tinglysningsdata er sidst opdateret 15. maj 2025 Vis på tinglysning.dk

Annonce

Lokalområdet

I denne sektion

Naboerne

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Den mest almindelige husstandstype i og omkring Dyremosevej 21 er veluddannede børnefamilier på vej, d.v.s. conzoom®-typen Optimisterne.

Optimisterne

Optimisterne

veluddannede børnefamilier på vej

Børnefamilier i provinsen
Bor i nyere huse og rækkehuse
Middel købekraft
Mange børneaktiviteter
Foretrækker hjemlig hygge frem at gå ud
Online
Geodemografi

Størstedelen af denne type er i 40 til 60-årsalderen. De er par og ofte nyetablerede. Typisk har de mindst to børn, men flere kan være på vej.

Rigtig mange af Optimisterne har en erhvervsfaglig uddannelse. En del har taget en kortere eller mellemlang videregående uddannelse. Trods gode uddannelser finder vi de fleste Optimister i middelklassen. De er på vej, men der er ofte en stor gældsbyrde på vejen.

Næsten to ud af tre har ejerbolig i form af et enfamiliehus eller et kæde-/rækkehus, som kan være fra 90 til 180 m². Du ser dem i provinsbyer og landsbyer overalt i landet.

En lille andel af Optimisterne har også et kolonihavehus eller mindre sommerhus. Over halvdelen af familierne har en bil. Hver femte har to biler.

Adfærd, livsstil og holdninger

Mange af Optimisterne, faktisk op mod en femtedel, ønsker at fremme karrieren ved aktivt at søge efter et nyt job.

Logistikken klares i hverdagen ved at bruge både bilen og regionalbanerne.

Optimisterne har generelt god tid til at hygge sig og fritiden bruges især på hjemlig hygge med spil på konsollen eller online, en god film eller på at se tv. Kulturtilbud anvendes sjældent.

Optimisterne er ikke så politisk interesserede og aviser læser de heller ikke mange af. Computere, tablets og smartphones bruges ivrigt til de sociale medier, lektier og online shopping.

Det er ikke kun online, at Optimisterne er sociale. Offline har de jævnligt gæster og oftere er de selv på besøg hos familie og venner.

Når de holder ferie, gør de det gerne her i landet med enten en forlænget weekend eller i længere tid i et lejet sommerhus.

Ved det seneste valg var det de tre største partier Socialdemokraterne, Dansk Folkeparti og Venstre, der høstede flest stemmer.

Valgdata

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Dyremosevej 21 hører til afstemningsområdet Jyderup hvor der er 3.904 stemmeberettigede borgere.

Valgdeltagelse

Der var 3.120 i Jyderup, der afgav deres stemme. Det svarer til en valgdeltagelse på hele 79,9 procent, hvilket er under landsgennemsnittet på 84,5 procent.

Folketingsvalget 2019

Ved folketingsvalget i 2019 var Socialdemokratiet det største parti i afstemningsområdet Jyderup med 985 stemmer. Det svarer til 31,6 procent af de afgivne stemmer.

Grafen nedenfor viser valgresultatet for Jyderup (venstre søjle) i forhold til landsresultatet (højre søjle).

A

Resultat

Folketingsvalg 2019. Valgområdet vs. nationalt resultat

Højdespringer

Stram Kurs fik relativt set mange stemmer i afstemningsområdet Jyderup, med et indeks på 166 i forhold til landsgennemsnittet.

Underperformer

Alternativet klarede sig relativt set dårligst i afstemningsområdet Jyderup, med et indeks på 54 i forhold til landsgennemsnittet.

Risiko for indbrud

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Baseret på Danmarks Statistiks opgørelser over anmeldte indbrud vurderes indbrudsrisiko på Dyremosevej 21, 4450 Jyderup at være høj.

Bemærk, at risikovurderingen bygger på en statistisk model, og den udtrykker derfor sandsynlighed for indbrud og ikke egentlige målinger fra boligen.

Meget lav Rang 1-10
Lav Rang 11-25
Mellem Rang 26-60
Høj Rang 61-90
Meget høj Rang 91-98
Historiske data

Det højeste antal blev registreret i fjerde kvartal 2007 med 275 indbrud. Siden 2010 er det årlige gennemsnit i Holbæk Kommune faldet med 66%. Der ses en tydelig sæsonvariation, hvor fjerde kvartal i gennemsnit har haft en 51% højere risiko for indbrud end årets øvrige kvartaler.

Anmeldte indbrud pr. 1.000 husstande

Skoledistrikt

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Dyremosevej 21 hører under skoledistriktet Område Skovvejen. I skoledistriktet er der fem folkeskoler.

Jyderup Skole
Jyderup Skole

Jyderup Skole

Holbækvej 108 i Holbæk Kommune.

Skoletype
Folkeskole
Ældste klassetrin
9. klasse
Gennemsnitlig trivsel
3.42
Afstand
1,12 km
Kildebjergskolen
Kildebjergskolen

Kildebjergskolen

Skamstrupvej 18 i Holbæk Kommune.

Skoletype
Folkeskole
Ældste klassetrin
10. klasse
Gennemsnitlig trivsel
3.51
Afstand
6,99 km
Knabstrup Skole
Knabstrup Skole

Knabstrup Skole

Skolevej 37 i Holbæk Kommune.

Skoletype
Folkeskole
Ældste klassetrin
6. klasse
Gennemsnitlig trivsel
Afstand
8,79 km
Undløse Skole
Undløse Skole

Undløse Skole

Øvej 3 i Holbæk Kommune.

Skoletype
Folkeskole
Ældste klassetrin
6. klasse
Gennemsnitlig trivsel
3.67
Afstand
13,47 km
Nr. Jernløse Skole
Nr. Jernløse Skole

Nr. Jernløse Skole

Gl. Skovvej 150 B i Holbæk Kommune.

Skoletype
Folkeskole
Ældste klassetrin
9. klasse
Gennemsnitlig trivsel
3.62
Afstand
14,63 km

Annonce

Hvor langt er der til nærmeste...?

Risikovirksomhed

Foreningen af Danske Olieberedskabslagre - S1 Ubberup

Kolonne 2

Afstand

14,34 km

Vindmølle

Højde: 49.7 m.

Kapacitet: 660 kW

Afstand

3,00 km

Mobilmast

Lyngvej 7 4450 Jyderup

Afstand

493 meter

Apotek

Jyderup Apotek

Afstand

292 meter

Dagligvare

Afstand

308 m

Renseanlæg

TORNVED C. renseanlæg

Afstand

2,80 km

Daginstitution

Børnehuset Sølyst

Sølystvej 2

Afstand

408 m

Annonce

DinGeo Oversigter

I denne sektion

Stamoplysninger

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

Geografiske koordinater 55.66218594°N, 11.39872362°Ø
Højde over havets overflade 30.3 m.o.h.
Politikreds Midt- og Vestsjællands Politi
Adressens Id 0a3f50af-09af-32b8-e044-0003ba298018
Adgangsadresse Id 0a3f5084-aa47-32b8-e044-0003ba298018
BFE nummer 2385478

Opslagsstatistik

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup

48 visninger

Der har i alt været 48 DinGeo-visninger af Dyremosevej 21. Dagen med flest opslag er indtil videre 23. september 2022.

copenhagen

Adressen er mest populær i copenhagen, hvorfra der er foretaget 15 opslag. Det svarer til 31 procent af alle opslag.

Forside

Med 29 sidevisninger er forsiden (sundhed, oversvømmelse, lokalområdet, o.s.v.) de data der er vist flest gange.

Dyremosevej 21, 4450 Jyderup