Klimatilpasning

Stat og kommuner har igangsat klimatilpasningsprojekter for milliarder af kroner for at tilpasse sig de ændringer som klimaforandringer påfører os. Med DinGeo kan du finde og læse mere om klimatilpasningsprojekter i din kommune, og du kan se hvor udsat din bolig er i forhold til oversvømmelse. DinGeo kan desuden hjælpe dig i gang med at klimasikre din egen bolig - Se hvordan du kan få et gratis klimatjek af din bolig.

Klimasikring kan være en god investering. Oversvømmelser giver ofte store skader på huse og boliger, som koster forsikringselskaberne og samfundet rigtig mange penge. Derfor er flere forsiringselskaber også begyndt at forlange, at du som boligejer selv gør noget for at sikre din bolig.

stormflod
Stormen Bodil (December, 2013) medførte stormflod - 600 familier i Frederikssund og Jyllinge mistede deres hjem. Oversvømmelser som denne har været en brat opvågning for det offentlige Danmark. Boligejere er nu også ved vågne op - Første trin er et gratis klimatjek af egen bolig.

Klimasikring

Det offentlige Danmark investerer massivt i klimasikring. Alle danske kommuner har klimatilpasningsplaner - Find planerne for din kommune.


Gratis Klimatjek af din Bolig

Tabellen nedenfor viser de 203 firmaer over hele landet, der tilbyder gratis klimatilpasningstjek. Ved klimatilpasningstjekket gennemgår en fagmand din bolig og undersøger, hvor der er størst risiko for, at vandet kan trænge ind i forbindelse med fx et skybrud. Derudover får du en faglig vurdering af, hvilke løsninger, som egner sig bedst til at sikre din bolig mod vandmasserne. Klimatilpasningstjek er første skridt på vejen til at stoppe ubehagelige oversvømmelser. Du kan finde firmaerne på Klimatilpasningstjekkortet.

Det er medlemmer af Danske Kloakmestre, Danske Anlægsgartnere, De Grønne Kloakentreprenører, Dansk Byggeri Kloaksektionen, Kloakmestrenes TV-inspektion og Danske Maskinstationer og Entreprenører, der tilbyder gratis klimatjek.

Virksomhed Adresse Email
Kiefer El & Byg ApS Hindbærvej 1, 2400 København NV Mikkel.firma@gmail.com
Møllebæk v/Jan Skipper Thisted Møllebæk Rødkælkevej 218, 2600 Glostrup skipper@kloaker.dk
Entreprenør Claus Gendrup Brøndbytoften 9, 2605 Brøndby kontor@gendrup.dk
Wollerup Kloak ApS Niels Frederiksens Allé 36, 2610 Rødovre Gert@wollerup-kloak.dk
Din Kloak v/Kenn Peter Fuglsang Nørregårdsvej 27, 2610 Rødovre dinkloak@gmail.com
Faunus Anlægsgartner og Brolæggerfirma ApS Næsbyvej 18, 2610 Rødovre info@faunus-anleg.dk
Sydkystens Brolægning og Kloak Rugvænget 33, 2630 Taastrup sb-kloak@mail.dk
Træmanden Mølleager 38, 2640 Hedehusene leif@træmanden.dk
Gustav Nielsens Eftf. Aps Hovedgaden 426, 2640 Hedehusene gn@gustavnielsen.dk
Cloaca ApS Arnold Nielsens Boulevard 64B. 2650 Hvidovre mh@cloaca.dk
DBE-Lyngholm ApS Nymarksvej 27, 2650 Hvidovre lyngholm@dbe-lyngholm.dk
Oleskloak v/Ole Thiemer Kærmark 48, 2650 Hvidovre info@oleskloak.dk
DK Kloak & Ejendomsservice Perlevej 7, 2650 Hvidovre dk-vvs@mail.dk
MLJ Blik og kloak Nordre Ringvej 80, 2600 Glostrup post@mlj-vvs.dk
Brdr. Sindby ApS Torbenfeldvej 5. 2665 Vallensbæk Strand info@sindby.net
Aut. Kloakmester & Anlægsgartner Frank Pedersen Stolpeager 58, 2670 Greve frank@frankp.dk
John Tengberg A/S Godthåbsvej 177, 2720 Vanløse kte@tengberg-vvs.dk
Sønderskov gartner og kloakmester ApS Thorupgård Allé 57, 2720 Vanløse kontakt@haveservice.net
Kyrsting Køllegårdsvej 279, 2730 Herlev mkh@kyrsting.com
Anlægsgartner Klaus Madsen Nyvangen 56, 2750 Ballerup klaus-madsen@mail.tele.dk
CP Kloak ApS Nybøl allé 18, 2770 Kastrup jens@cpkloak.dk
Mads Hvidkjær Otterupvej 7, 2770 Kastrup mhenergi@gmail.com
M.B. Jensen ApS Ladegårdsvej 2. 2770 Kastrup Entrpr.bent@jensen.mail.dk
Bohn Kloak Herredsvej 29. 2820 Gentofte bohnkloak@live.dk
Murermester Tim Nielsen Ellegårdsvænge 8, 2820 Gentofte info@tim.dk
Chris Erling Nørgård Aabye Ræveskovsvej 20, 2820 Gentofte chris@carasmussen.dk
Brdr. Thaning VVS & Kloak ApS Parcelvej 95, 2830 Virum info@70258818.dk
Søren Sømod ApS Gl. Holtegade 30, 2840 Holte soren@sorensomod.dk
Kloak og vand, v/Claus Lynge Hansen Sæbjørnsvej 29, st. th., 2880 Bagsværd Info@kloakogvand.dk
Aut. Kloakmester Finn Pedersen Ewaldsvænget 33, 3000 Helsingør Mester@kloakfinn.dk
Ejvind Larsen & Søn af 2012 ApS Fenrisvej 13A, 3000 Helsingør thomas@ejv-larsen.dk
J. Berner Pedersen Entreprise A/S Tinvej 10, 3060 Espergærde berner@bernerpedersen.dk
BBC Anlæg Villingerødvej 52, 3120 Dronningmølle mail@bbcanlaeg.dk
ICEDAN Entreprise ApS Ndr. Strandvej 239B, 3140 Ålsgårde icedan@stofanet.dk
Dybro Vibelandsvej 18, 3200 Helsinge dybros@dybros.dk
Kloakmester Poul Bækgaard Vibelandsvej 1, 3200 Helsinge mail@almekloak.dk
Ryom Kloak & Anlæg ApS Smidstruvej 69, 3230 Græsted mortenryom@gmail.com
Nordkysten Entreprenørfirmaet A/S Pårupvej 183, 3250 Gilleleje entreprenor@nordkysten.dk
Lars Voss Solvangsvej 13, 3300 Frederiksværk
Engholm Entreprise ApS Strøvej 81, 3320 Skævinge engholmaps@mail.dk
Marker Syrenvej 5, 3390 Hundested kloaktv@gmail.com
Horsemose v/Stig Kiertner Orehøjvej 7, 3500 Værløse pk@aladdin.dk
GT-Byg, v/George Theodorakis Lille Værløsevej 73, 3500 Værløse dorthetheo@hotmail.com
Janus Lundgaard ApS Fuglsangpark 179, 3520 Farum post@kloak.nu
John F A/S Rosenlundvej 13, 3540 Lynge johnf@johnf.dk
Bondes Have og Anlæg ApS Gl. Nøglegårdsvej 22, 3540 Lynge jesper@bondeshave.dk
Entreprenørfirmaet Leon Hansen Slangerupvej 33, 3540 Lynge mail@leonhansen.dk
Bøj Petersen eftf. Tornebakke 1, 3550 Slangerup caterpillar@mail.tele.dk
Lynge Haveservice ApS Frederiksborgvej 13, 3550 Slangerup lhs@firma.tele.dk
ST Anlæg ApS Sigerslevvestervej 8, 3600 Frederikssund tsj.sta@gmail.dk
Valdemargaard Total Entreprise ApS Varmedalsvej 3, 3600 Frederikssund info@valdemargaard.dk
Sej Anlæg Kyndbyvej 43, 3630 Jægerspris steen.sejersten@mail.dk
Henning’s Kloakrens A/S Svalehøjvej 13, 3650 Ølstykke winnie@hennings-kloakrens.dk
Robert Smith Sørensen Gulbjergvej 24, Slagslunde. 3660 Stenløse robert@robert-smith.dk
B.C. Drewsen Entreprenør & Aut. Kloakmester Ellekærvej 1, 3660 Stenløse bcdrewsen@gmail.com
PF service Agervej 12, 3670 Veksø Sjælland pfservice@mail.dk
PL Entreprise A/S Sandemandsvej 12, 3700 Rønne ple@ple.dk
Jørn Ole Klausens Murrerforretning Rønne ApS Sandemandsvej 8. 3700 Rønne info@jokbyg.dk
Ø’ens Kloakmester Assereng 10, 3770 Allinge kjolby@mail.dk
Jespers Maskinstation Kirkedalsvej 23, 3790 Hasle jespers.mask@mail.dk
Dansk Fundering A/S Navervej 13, Postboks 109, 4000 Roskilde ejner@danskfundering.dk
CU Byg, Anlæg og Kloak ApS Vestervænget 38, st.th., 4000 Roskilde info@cubak.dk
Murerfirmaet Thomas Kristiansen ApS Agervang 3, 4070 Kirke Hyllinge thomas@thomas-kristiansen.dk
Entreprenørfirmaet Niels Asger Bærentzen ApS Elverdamsvej 315, 4070 Kirke Hyllinge asger@baerentzen.net
Domus Avi Unterødvej 3a, 4100 Ringsted domusavi@lokalkloak.dk
Aut. Kloakmester & Entreprenør Mikael Aunskov Solsortevej 15, 4130 Viby Sjælland mikael@aunskov.dk
Steen Madsen Materiel ApS Bækgårdsvej 78A, 4140 Borup post@steenmadsen.dk
RN Entreprenør ApS Pøllegårdsvej 7, 4160 Herlufmagle info@rn-entreprenoer.dk
Kloakmester Ole B. Mikkelsen Fr. Bajersvej 1, 4160 Herlufmagle obami@live.dk
Peter Christensen Strandvejen 10, 4180 Sorø pcbroby@gmail.com
Øgård Entreprenørservice A/S Birkehusevej 7, 4180 Sorø finn@oegaard-es.dk
Henning Bagge Larsen Harrestedvej 2, 4200 Slagelse info@kloak-problemer.nu
Ørslev anlæg & kloak Ørslevvej 135, 4230 Skælskør bj.gregersen@outlook.dk
Entreprenør Michael S. Christensen A/S Kobækvej 48, 4230 Skælskør michael@emsc.dk
Entreprenør - Aut. Kloakmester Johnny Kristensen Ørslevvej 144, 4230 Skælskør jk@jk-kloakmester.dk
Aut. Kloakmester Jan Ohman Banevej 30, 4261 Dalmose jan.ohmann@mail.tele.dk
MD Anlæg Sjælland ApS Nyvej 7, 4270 Høng kontakt@mdanlaeg.dk
Asger Johansen Aut. Kloakmester Kagsmarkvej 5, 4270 Høng Asger_glifberg@yahoo.dk
Skovgaard-Konsulenten Rye Byvej 12, 4281 Gørlev asj@skovgaard-ent.dk
Erik Frederiksen Istebjergvej 49, 4400 Kalundborg Farmer37@worldonline.dk
C.P. Entreprise Amtsvejen 3, 4450 Jyderup c.p.entreprise@lysglimt.dk
Kloakmester Bang, Kvops Kalundborg Hallebyorevej 39, 4450 Jyderup Kurt-bang-jensen@mail.com
Jan Pilegaard Smedevej 6, 4520 Svinninge jan.pilegaard@gmail.com
Entreprenørfirmaet Helge Hansen, Hørve ApS Industrivej 23, 4530 Hørve jh@hhhaps.dk
Entreprenørfirmaet Skak Gaarde Egebjergvej 271, 4560 Vig skakgaarde@yahoo.dk
Dansk Fugtstop ApS Vedskøllevej 42A, 4600 Køge knh@danskfugtstop.dk
Skov & Haveservice ApS Vedskøllevej 86, 4600 Køge hl@skov-haveservice.dk
LH Aut. Kloakmester og Smedemester Hovedegaden 17, 4622 Havdrup lars@lh-kloak.dk
Tonny Nissen Skovgårdsvej 1, 4640 Fakse nissegaard@fakse-net.dk
Murermester Ronny W.Olsen Nordhjemsvej 5, 4640 Faxe Rswo2006@hotmail.com
HTE ApS Bjergvej 7, 4681 Herfølge info@hte.name
Abtima A/S Nordskovvej 13, 4681 Herfølge sss@abtima.dk
H. Nielsen & Søn A/S Lillemarken 4, 4700 Næstved hns@hns-as.dk
K.E.S. Køng ApS Lundby Hovedgade 136, 4750 Lundby kloakrotte@mail.tele.dk
Max Sørensen og Marianne Sørensen Hasbjergvej 30, 4760 Vordingborg msd@os.dk
Kai Døssing v/ Karsten Reinhard ApS Næstvedvej 109, 4760 Vordingborg karsten.reinhard@mail.dk
Kloak og Entreprenørfirma Alex Larsen ApS Hvedebakken 2, 4780 Stege alex.holm.larsen@mail.dk
PJ Miljø og Kloak ApS Røddingevej 49, 4792 Askeby palle@kloakernu.dk
Brian Stryhn Entreprenør ApS Storegade 108, 4780 Stege info@brian-stryhn.dk
KH Jessen Lyttehøjvej 20, 4840 Nørre Alslev info@khjessen.dk
Anlægsgartner Fugl Bergenvej 2, 4900 Nakskov jacob@anlaegsgartnerfugl.dk
Erik Frederiksens eftf. ApS Vinkelvej 7, 4990 Sakskøbing efe@live.dk
Friis Kloakmester ApS Dronningensgade 25 1., 5000 Odense Poul-erik@friis-kloakmester.dk
Kloakmester Fyn ApS Kalørvej 60, 5200 Odense V jr@kloakmesterfyn.dk
Paarup Kloakservice ApS Munkerodgyden 19A, 5200 Odense V kontor@paarupkloakservice.dk
Kaj Nielsen Møllegyden 60, 5250 Odense SV kaj@bm-kloak.dk
Anlægsgartner Sparvath Skovhavevej 120. 5260 Odense S morten@sparvath.info
Entreprenørfirma R. Hansen & Søn ApS Odensevej 117, 5260 Odense S odense@rhs-kloak.dk
Lumbygaard Entreprenør-forretning ApS H.C. Lumbyes Vej 58, 5270 Odense N mail@lumbygaard.dk
BM Bogense A/S Huggetvej 71, 5400 Bogense bm@bm-bogense.dk
LKN Byg ApS Havrekær 38, 5474 Veflinge kent@lkn-byg.dk
Have og Skov Brændeskovvej 18, 5500 Middelfart Haveogskov@mail.dk
JBOE, Jens Bang Olsen Assensvej 14, 5580 Nørre Aaby jens@jboe.dk
Ronæs Entreprenør & Anlægsgartner ApS Kirkegyden 2, 5580 Nørre Aaby ronaes.entreprenor@gma
Myllerup Entreprenør I/S Myllerupgyden 3, 5610 Assens owh@myllerupentreprenor.dk
Midtfyns Kloakservice ApS Industrivej 13, 5672 Broby kontor@fynstotalservice.dk
Vittinge Entreprenørservice Flægskovvej 2, Vittinge, 5672 Broby karstenbrunp@mail.dk
Skov VVS v/Ulrik Skov Knudsbøllevej 13, 5700 Svendborg mail@skov-vvs.dk
Torneløkke Anlægsgartner og Servicefirma ApS Sundbrovej 39, 5700 Svendborg mh@torneloekke.dk
Birkely A/S Åløkkevej 41, 5800 Nyborg postmaster@birkely.dk
Langelands maskinstation Klavsebøllevej 9, 5953 Tranekær info@e-voigt.dk
Oxholm ApS Birkemosevej 168, 6000 Kolding oxholm@oxholm.net
DH Erhvervshjælp Oustrupvej 8, 6040 Egtved lho@hansen.mail.dk
EB-Kloak og Anlæg Rødmosevej 133, 6052 Viuf ehbentreprise@gmail.com
Søndergård Kloak v/Jan Søndergård Binderupstrandvej 8, 6091 Sdr. Bjert jan@sondergaard-kloak.dk
Alternativ Kloakering Ørby 27, 6100 Haderslev mail@alternativ-kloakering.dk
Entreprenør Hans Jørgen K. Andersen Nørbyvej 88, 6200 Aabenraa hja@lojtkloakservice.dk
Kjelkvist A/S Ndr Landevej 39, 6270 Tønder mail@kjelkvist.com
Hovborg Kloakservice Baldersbækvej 13, 6682 Hovborg lynge@hks-aps.dk
Ravn Enterprise ApS Tarp Byvej 6D, 6715 Esbjerg N ravnenterprise@youmail.dk
Varde Maskinstation Elinelundvej 8, 6800 Varde arne@vama.dk
Sdr. Malle Maskinstation A/S Sdr. Mallevej 15, 6800 Varde mail@sdr-malle.dk
Aut. Kloakmester Mikael Skov Vardevej 24, 6818 Årre ms@mikaelskov.dk
Laigaard Kloakservice ApS Bjørnkærvej 5, 6933 Kibæk lars@laigaard.dk
Staby Maskinstation Nedervej 14, 6990 Ulfborg finn@sme-staby.dk
Din Entreprenør Partner A/S Egumvej 58, 7000 Fredericia ja@d-e-p.dk
Aut. Kloakmester Henneberg ApS Kraftværksvej 20, 7000 Fredericia aut.kloakmester@hotmail.com
Aut. Kloakmester Jan Sterndorff Egeskov Bygade 60, 7000 Fredericia jan.sterndorff@gmail.com
Bredballe have- og anlægsservice Bakken 1, Bredballe, 7120 Vejle Ø ta@bhogas.dk
Hyrup Maskinstation A/S Vejlevej 59, 7140 Stouby amhyrup@c.dk
JN Entreprise ApS Sjællandsgade 13, 7200 Grindsted info@jnentreprise.com
Verner K. ApS Kejlstrupvej 16, 7361 Ejstrupholm info@verner-k.dk
Brdr. Christensen, Ikast A/S Industrivej 1, 7430 Ikast fgn@brdr-ikast.dk
Trehøje Anlægsgartneri og Entreprenør-forretning A/S Bødkervej 12, 7480 Vildbjerg mail@trehoje-anlaegsgartner.dk
Silva Lausen skov og anlæg Nørre Hvamvej 8, Hvam, 7500 Holstebro jesper@silvalausen.dk
Jens Peter Kusk Nørregade 66, 7700 Thisted kusk@kusk.nu
Holms Anlægsgartneri Vorupørvej 24, Sjørring, 7700 Thisted jannik@holmsanlaeg.dk
Sennels Entreprenør og Maskinstation A/S Lynggårdsvej 1A, 7700 Thisted info@sennels-em.dk
Frøstrup Entreprenør-forretning ApS Vestergade 44, 7741 Frøstrup tommy@fefa.dk
Aarup Kloak og Entreprenør ApS ​Hovedgaden 170, 7752 Snedsted sorenimmersen@mail.dk
Thy Slam Nørre alle 47, 7760 Hurup nck80@hotmail.com
Jens Dalsgaard Ø. Børstingvej 3, 7850 Stoholm jens@jensdalsgaard.dk
Buus Anlægsgartner A/S Silkeborgvej 750B, 8220 Brabrand buus@buus-ag.dk
Midtjysk Klimateknik c/o P.N. Montage Hovedgaden 46C, 8220 Brabrand pnkloakmester@gmail.com
Entreprenør René Mathiassen A/S Stokagervej 17, 8240 Risskov info@rene-mathiassen.dk
Kremmer Jensen ApS Selsinggaarde 2, 8305 Samsø post@kremmer.dk
I/S Broholt v/ Poul Jørgen Broholt og Jens Vagn Broholt Slet Møllevej 31, 8310 Tranbjerg J jens@broholt.dk
J.A. Miljø v/Jan Harpsøe Fløjstrupvej 144, 8330 Beder jan.harpsoe@live.dk
Aut. Kloakmester Leif Mogensen Bredgade 89, 8340 Malling pia@aku-qvist.dk
GardenWorks Ingerslevvej 78, 8361 Hassenlager mail@gardenworks.dk
Den Grønne Mand Blegindvej 22, 8362 Hørning dengronnemand@gmail.com
Anlægsgartner-firmaet JS ApS Skrejrupvej 29, Skrejrup, 8410 Rønde b@nnislund.dk
Korskjær Entreprenørforretning Tothøjvej 20 Tved, 8420 Knebel hls@korskjaer.dk
A. N. Anlæg Vestagervej 75, Sall, 8450 Hammel ananlaeg@firma.tele.dk
Harald Røgen & Sønner A/S Jeksenvej 98, 8464 Galten mail@rogen.dk
Entreprenørfirmaet Torben Svendsen ApS Ladingvej 4, 8464 Galten info@torbensvendsen.dk
Murerfirma Rasmus Jakobsen A/S Energivej 20, 8500 Grenaa rasmus@rjakobsen.dk
Anders Linnemann Andersen Bøggildsvej 52, 8530 Hjortshøj mail@j-a-aps.dk
Entreprenør Jesper Schroll Jensen Hornbjergvej 60, 8543 Hornslet jesper@jsjkloak.dk
Lyngby Entreprenør-forretning ApS Askhøjvej 12, Lyngby, 8570 Trustrup info@lyngby-entreprenoer.dk
Aage Vindum Aut. Kloakmester Glentevej 7, 8600 Silkeborg aagevindum@youmail.dk
Kloakmester Poul Chr. Poulsen Allinggaardsvej 80, 8600 Silkeborg p.c@dlgtele.dk
Hvam Maskinstation Aalborgvej 73, 8620 Kjellerup info@hvam-maskinstation.dk
Dallerup maskinstation Dybdalsvej 30, 8641 Sorring dallerupmaskinstation@gmail.co
J.L. Beton & Kloak ApS Emborgvej 97, 8660 Skanderborg mail@jlbetonkloak.dk
AH-Montage Erantisvej 103, 8700 Horsens ahmontage@gmail.com
Kloak Ekspressen ApS Ølandsvej 1, 8800 Viborg post@kloak-ekspressen.dk
Kringel-hovedgaard Rør og Anlæg Nørbækvej 18, Hammershøj 8830 Tjele kringelhovgrd@post.tele.dk
Tjele Entreprenør-forretning ApS Karupgårdsvej 3, 8830 Tjele niels@t-e-f.dk
Bjerringbro Fliserog Anlæg ApS Kirkevej 7, 8850 Bjerringbro phinnerup@gmail.com
Randers Kommune Driftsafdelingen Gudenåvej 2, 8920 Randers randersda8@gmail.com
Jens Glargaard Egelund Pedersen Årslevvej 4, 8960 Randers SØ jens@egelundanlaeg.dk
Molte og Far CM Rasmussensvej 6, Vivild, 8961 Allingåbro molteogfar@molteogfar.dk
Casper Toft Larsen Splitad 40, 8970 Havndal mail@c-kloak.dk
LB Kloak & Entreprenør Øster Vase 7, 9280 Storvorde lb@lb-ke.dk
Ørum Maskinstation A/S Bjørnbækvej 54, Ørum, 9320 Hjallerup per.nielsen@oems.dk
Holms Entreprenør Hammershøj 45, Øland, 9460 Brovst hmu@os.dk
Canada Maskinstation Torslev Eng 23, 9460 Brovst niels@ca-ma.dk
H.C. Entreprenøren A/S Stenmarksvej 19, 9492 Blokhus leif@hcbeton.dk
Finn Sørensen Bundgårdsvej 1, 9500 Hobro
A/S Karl Jensen Lupinvej 14, 9500 Hobro lk@karljensen.dk
Kloakfirmaet Verner H Kristiansen ApS Søvangen 25B, 9500 Hobro hamselv@kloakdoktoren.dk
Brdr. Nielsen A/S, Murer og Entreprenørforretning Rugmarksvej 4, 9500 Hobro aa@brdrnielsen.dk
Orla Kjær Nielsen Rostrup Byvej 44, 9510 Arden orla@familiens.org
Hans Henrik Hedegaard Hadsundvej 27, 9510 Arden byg@hedegaard.mail.dk
Horsens Minidozer Horsens Østergaarde 1. 9520 Skørping Mail@horsensminidozer.dk
Kaj Bisgård ApS Tingager 1, 9530 Støvring jan@kb-murer.dk
Elmerhøj Anlæg og Belægning A/S Frendstrupvej 13, 9541 Suldrup mikkel@elmerhøj.dk
Fladbjerg Entreprenøren ApS Hadsundvej 78, 9550 Mariager fladbjergentreprenoren@mail.dk
Ejvind Røge Aggersundvej 255, 9690 Fjerritslev ejvind@e-roge.dk
Vennebjerg Entreprenør forretning ApS Vennebjergvej 283, 9800 Hjørring sb@vennebjergentreprenor.dk
Skjoldager Dræn- og Entreprenør-forretning Skagen Landevej 41, Bjergby, 9800 Hjørring skjoldager@mail.tele.dk
MP Entreprenøren ApS Bækmojenvej 40, 9900 Frederikshavn info@mpentreprenoeren.dk